Nesvarbu, ar ieškote šviestuvo, kad jūsų namai taptų draugiškesni, ar siekiate, kad jūsų valgomasis kambarys taptų jaukesnis, ar norite suteikti charakterio kitam namų kambariui, šviestuvai yra tinkamas pasirinkimas.
Galite rinktis iš daugybės šviestuvų stilių. Tai modernūs, šiuolaikiniai ir tradiciniai šviestuvai. Be naudojamų medžiagų, renkantis šviestuvą reikia atsižvelgti ir į keletą kitų aspektų. Tai dydis, šviesos srautas, šviesos šaltinio tipas, šviesos pritemdymo galimybės ir dar daugiau.
Pateikiame mūsų patarimus, kaip išsirinkti šviestuvą, kuris idealiai tiktų jūsų interjerui.
Į ką atkreipti dėmesį ieškant idealaus šviestuvo?
Be stiliaus, renkantis šviestuvą reikia atsižvelgti į tris veiksnius: dydį, šviesos sklidimo kryptį ir valdymą.
Netinkamo dydžio šviestuvas gali turėti įtakos patalpos erdvės įvaizdžiui. Pavyzdžiui, 80 cm aukščio šviestuvas, pakabintas viduryje kambario su 2,5 m lubomis, gali sudaryti įspūdį, kad jis yra labai žemas. Kai kyla abejonių, geriausia rinktis didžiausią dydį, nes šviestuvai yra ryškūs elementai.
Naudokitės toliau pateikta „nykščio taisykle” ir pritaikykite savo šviestuvą taip, kad jis taptų pagrindiniu kambario akcentu (jei jis nėra įrengtas virš stalo ar prekystalio).
Išmatuokite kambario ilgį ir plotį metrais. Sudėkite šiuos du skaičius. Šių dviejų skaičių suma turėtų būti lygi jūsų šviestuvo skersmeniui cm.
Tai tik gairės, tačiau nuo jų galima pradėti. Išbandykite mūsų šviestuvų dydžių nustatymo įrankį, kad lengvai rastumėte jūsų erdvei tinkamą šviestuvo dydį.
Taip pat turite įsitikinti, kad iš šviestuvo sklindanti šviesa nėra akinanti. Nėra nieko blogiau, nei sėdėti prie valgomojo stalo, kai į veidą šviečia ryški lemputė.
Kur nukreipiama šviesa? Ar lemputės paslėptos, ar atviros? Jei lemputės atviros, turėtumėte apsvarstyti galimybę prie šviestuvo pridėti reguliatorių, kad galėtumėte valdyti šviesos srautą.
Jei noriu atrodyti moderniai arba šiuolaikiškai, į kokias apšvietimo tendencijas turėčiau atkreipti dėmesį?
Jei norite šiuolaikiškesnės išvaizdos ir dizaino, rinkitės satininio nikelio arba chromo apdailą. Bronzos apdaila dažniau naudojama pereinamojo laikotarpio apšvietimui, kuriame derinami tradicinio ir modernaus dizaino elementai.
Modernaus dizaino šviestuvai linkę rinktis chromą ir satininį nikelį. Taip pat ieškokite švarių linijų ir minimalios apdailos. Nepamirškite, kad šviestuvo apdaila ir medžiagos taip pat turėtų papildyti kitas jūsų erdvės apdailos medžiagas.
Kokio dydžio turėtų būti mano valgomojo kambario šviestuvas?
Šviestuvų dydis nustatomas pagal jų skersmenį ir aukštį. Lempučių skaičius taip pat gali turėti įtakos dydžiui. Rekomenduoju, kad šviestuvo skersmuo būtų nuo pusės iki dviejų trečdalių valgomojo stalo pločio. Šiandien vidutinis valgomojo kambario šviestuvas turi 4-6 lemputes ir yra 65-75 cm skersmens.
Prieš pirkdami taip pat atsižvelkite į lubų aukštį ir šviestuvo aukštį. Šviestuvas turėtų būti kabinamas 76-91 cm atstumu tarp stalo viršaus ir šviestuvo apačios. Per aukštas šviestuvas beveik nukris ant stalo viršaus! Tačiau jei lubos aukštos, dviejų ar trijų pakopų modelis gali būti labai efektyvus.
Ar mano šviestuvas bus pakankamai ryškus, kad apšviestų visą kambarį? Kiek šviesos iš tikrųjų turėčiau tikėtis iš savo šviestuvo?
Liustrai – tai dekoratyviniai šviestuvai, skirti stiliui ir atmosferai sukurti. Todėl nesitikėkite, kad jūsų šviestuvas taps pagrindiniu kambario šviesos šaltiniu.
Tai viena didžiausių klaidų, kurias galite padaryti naudodami liustrą. Vieno šviestuvo pastatymas kambario centre ir tikėjimasis, kad jis visiškai apšvies kambarį, yra nepakankamos šviesos paslaptis. Jei šviestuvo lemputės yra atviros, ši problema taps dar didesnė, o tai būdinga daugeliui šviestuvų.
Liustra geriausiai veikia kaip pagalbinis šviesos šaltinis, tačiau geriausiai tinka, jei yra įtrauktas į daugiasluoksnę apšvietimo sistemą.
Pavyzdžiui, į kambarį įkomponavus įmontuotas skardines, sieninių lentynų apšvietimą ar sieninius šviestuvus, galima padidinti erdvę ir parodyti sienas, paveikslus, augalus ir pan. Stalviršiai ir spintelės.
Ar yra šviestuvų, kuriuose naudojamos šiuolaikinės technologijos, pavyzdžiui, LED?
Atskirai! Šiuolaikinių šviestuvų dizaineriai ir gamintojai kasdien pristato neįtikėtinų naujų LED šviestuvų. LED technologijos taip pažengė į priekį, kad dažnai neįmanoma atskirti LED šviestuvų nuo tradicinių kaitrinių lempų.
Dar geriau: kai kurie žmonės dabar mieliau renkasi LED šviestuvus, nes jie suteikia išties unikalių dizaino galimybių! Šviesos diodai yra tokie maži, kad dizaineriams nereikia rūpintis, kaip paslėpti šviesos šaltinį. Tai reiškia daugiau laisvės eksperimentuoti su forma, funkcijomis ir medžiagomis.
Be dizaino lankstumo, kiti LED apšvietimo privalumai – didesnis efektyvumas ir patikimumas, todėl sutaupoma daug energijos ir išlaidų.
Šviesos diodai šviečia penkis kartus lėčiau nei halogeninės lempos ir sunaudoja 1/5 mažiau energijos. Be to, šviesos diodų tarnavimo laikas ilgesnis nei kitų šviesos šaltinių – tikėtinas tarnavimo laikas yra apie 50 000 valandų arba 25 metai naudojant 5 valandas per dieną.
Jei nusipirksiu LED šviestuvą, ar galėsiu jį nuleisti, kad sukurčiau romantišką atmosferą?
Suporavus su suderinamais žemos įtampos reguliatoriais, daugelį LED pakabinamų šviestuvų galima visiškai pritemdyti, tačiau ne visus LED pakabinamus šviestuvus galima pritemdyti, todėl prieš pirkdami turėtumėte pasidomėti.
Patikrinkite kiekvieno šviestuvo specifikacijas, tada patikrinkite gamintojo rekomendacijas dėl suderinamo reguliatoriaus. Ne visi reguliatoriai gali būti naudojami su visais šviestuvais.
Ar galiu pakeisti dabartinį šviestuvą LED arba CFL (kompaktinė liuminescencinė lempa) nekeisdamas šviestuvo?
Šviestuvo atnaujinimas, kad jame būtų naudojamos LED arba CFL lemputės, vadinamas „modernizavimu” ir dažnai, bet ne visada, yra įmanomas.
Tai priklauso nuo šviestuvo. Yra daugybė LED ir CFL lempučių, kurias galima nusipirkti pakeisti, tačiau reikia žinoti, kad šviesos srautas gali skirtis. Jei jūsų šviestuvas prijungtas prie reguliatoriaus, tikriausiai reikės įsigyti naują reguliatorių, suderinamą su CFL arba LED lemputėmis. Atminkite, kad reguliatorius reguliuoja lempučių, o ne šviestuvo intensyvumą.
„Plumen” yra dekoratyvi ir įdomi kompaktinė liuminescencinė lemputė, kuri puikiai tinka šviestuvuose, kuriuose lemputė yra matoma, tačiau jos trūkumas yra tas, kad jos negalima reguliuoti. Kalbant apie reguliuojamą kompaktinę liuminescencinę lemputę, man patinka ši „Bulbrite”, tačiau ją rekomenduočiau tik tuo atveju, jei lemputė nėra matoma šviestuve.
Pamirškite, kad jei jūsų šviestuvo lemputės yra atviros, yra LED lempučių ir kompaktinių liuminescencinių lempų, kurios gali veikti, bet taip pat gali atrodyti siaubingai. Jei norite įsirengti kompaktinę liuminescencinę arba LED lemputę, nusipirkite vieną lemputę, kad pamatytumėte, ar ji jums patinka. Tada, jei norite, pakeiskite likusias.
Ar galiu naudoti šviestuvą kitame kambaryje nei valgomasis?
Ansoliučiai žinoma! Šviestuvai paprastai būna koridoriuose ir oficialiuose įėjimuose, virtuvėse, svetainėse, miegamuosiuose ir net vonios kambariuose ar tualetuose.
Vėlgi, kur įrengti šviestuvą, priklauso nuo kambario dydžio, lubų aukščio, šviestuvo dydžio ir aplinkinio dekoro. Jie gali tikti bet kur!
Ar galima kabinti šviestuvą virš valgomojo stalo, net jei elektros dėžutė nėra stalo centre?
Taip. Paprastai tinka vienas iš dviejų toliau pateiktų sprendimų. Jei turite gipskartonio lubas, elektrikas gali perkelti jungiamąją dėžutę, kad ji būtų išcentruota ant stalo.
Tai nėra paprasta operacija, nes taip pat reikia užtinkuoti senąją skylę lubose. Jei turite betonines lubas, šviestuvą galima pastatyti stalo centre. Tai reiškia, kad kablys turi būti centruotas ant stalo, kad būtų galima pakabinti laidus nuo jungiamosios dėžutės prie pakabos kablio. Kad paslėptumėte kabelio išvaizdą, ant lubų taip pat galite naudoti kabelio dangtelį.
Kaip aukštai turėčiau pakabinti šviestuvą?
Valgomajame kambaryje jį siekiama pakabinti pakankamai žemai, kad šviesos šaltinis neakintų, bet pakankamai aukštai, kad netrukdytų matomumui. Gera taisyklė – kabinti šviestuvą taip, kad jo apačia būtų 76-91 cm nuo stalo viršaus. Aukštį reguliuokite pagal savo pageidavimus arba kambario reikalavimus.
Ar yra kokių nors kitų veiksnių, į kuriuos turėčiau atsižvelgti rinkdamasis šviestuvą?
Kartais geriau turėti netikėtumą nei rinktis „saugų” įvaizdį. Tik įsitikinkite, kad jis jums patinka!